niedziela, 16 września 2012

Warsztaty Scrapbooking

Warsztaty Scrapbooking

No i stało się. Pierwsze spotkanie grupy MyCork Artystycznie mamy za sobą. Warsztaty odbyły się 9 września 2012 w Franciscan Well Brew Pub w Cork. W spotkaniu wzięło udział 15 osób zainteresowanych nauką stworzenia scrapbookingowej kartki okolicznościowej.
Początek zaczął się dość tradycyjnie, czyli od przedstawienia celu naszego spotkania.
 Wprowadzeniem dzielnie zajęła się Agnieszka Chwaja http://niebieskomi.blogspot.com/, która znakomicie poradziła sobie z rolą przewodniczącej oraz organizatorki całego spotkania. By moc lepiej poznać się, każda z Pan opowiedziała kilka słów o sobie. Mi przypadła rola prowadzącej warsztaty. 
Przyznaję, że było to dla mnie dużym wyróżnieniem, jak i sporym wyzwaniem. Z przyjemnością dzieliłam się moją wiedzą i doświadczeniem na polu małych, artystycznych działań.

 
Każda z Pan stworzyła niepowtarzalną kartkę w stylu vintage. Przygotowałam kilka kartek, które miały służyć za inspiracje oraz pewnego rodzaju wzór. Niektóre z pan miały nieco więcej czasu, wiec stworzyły drugą karteczkę, bardziej wiosenną i z większą dozą dowolności. Dziewczyny ochoczo przystąpiły do wycinana, mierzenia oraz klejenia (jak za czasów szkolnych na zajęciach plastycznych) :)
Pozornie stworzenie kartki wydaje się proste, ale jak się okazało nie jest to tak oczywiste zadanie. Poznanie tajników, które ułatwiają prace, rozeznanie w materiałach niezbędnych w scrapbookingu oraz nazewnictwo poszczególnych elementów to minimum, które warto znać by móc stworzyć coś wyjątkowego. Dziewczyny słuchały, radziły się i z uśmiechami na twarzy działały.


Twórcze tworzenie odbywało się w babskiej atmosferze, wiec można sobie tylko wyobrazić jakie tematy były poruszane :) Znaleźli się także mali uczestnicy, ponadprogramowi :) przyprowadzeni przez mamy. Dzieciaki, również czynnie brały udział w tworzeniu.
Końcowy efekt był zaskakujący. Uczestniczki warsztatów poradziły sobie wyśmienicie. Część kartek wykonana w trakcie warsztatów została przekazana stowarzyszeniu MyCork na cele charytatywne. Mam nadzieje, ze jeszcze nie jeden raz uda nam się spotkać w podobnym gronie.

A to moje karteczki, ktore mialy byc inspiracja:

4 komentarze:

 1. Śliczne kartki uczestniczek, a Twoje inspiracje cudowne:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne są takie spotkania i powstały cudne prace. Gratuluję roli wykładowcy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. świetne inicjatywa i wspaniałe kartki
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna sprawa, sama bym z wielką przyjemnością wzięła udział w takich warsztatach:) Cudne prace.

  OdpowiedzUsuń